بهبود کمی و کیفی خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا/ اجرای طرح پلاک گذاری تخت های بیمارستانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه راه اندازی ستاد اجرایی مدیریت کرونا نقش موثری در بهبود کمی و کیفی خدمات رسانی به بیماران را داشت اظهار کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از آسیب های ناشی از بیماری کووید-19، تشخیص زودهنگام است.

دکتر شاپور بدیعی در گفتگو با وب دا، با بیان اینکه شهرهای کاشمر، خلیل آباد، ششتمد و سبزوار در وضعیت قرمز قرار گرفته اند، خاطرنشان کرد: در مشهد هم وضعیت شکننده بوده و در برخی روزها افزایش و در برخی روزها ثبات را شاهد هستیم، به‌همین جهت آماده‌باش کامل را اعلام کرده‌ایم تا همانند موج پنجم غافلگیر نشویم.

وی افزود: تشخیص زودرس درمان زودرس را هم به همراه دارد و با وجود اینکه واکسیناسیون به خوبی در حال انجام است، اما نباید در خصوص مراجعه به‌موقع به پزشک غافل شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که گام‌های خوبی در مسیر تأمین اکسیژن موردنیاز برداشته شده، اما کافی نیست، خاطرنشان کرد: امیدواریم که تا هفته آینده به آن حدی که اعلام نیاز کرده بودیم برسیم تا بتوانیم 2500 بیمار را پشتیبانی کنیم، ضمن اینکه جا دارد از حمایت‌های بسیج جامعه پزشکی از حوزه درمان هم تقدیر و تشکر کنیم.

دکتر بدیعی خاطرنشان کرد: برای موج ششم بحران کرونا تخت‌های بیمارستان‌ها پلاک‌گذاری شده و شماره هر تخت مشخص است؛ همچنین آموزش‌های عملی و به‌روز هم برای کادر درمان در حال انجام است تا در زمان مواجه با موج ششم خللی در مسیر درمان به‌وجود نیاید.