بیمارستان ولایت مشهد با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در سومین روز از دهه مبارک فجر، بیمارستان ولایت از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، بیمارستان ولایت به عنوان مرکز سوانح و خدمات جراحی عروق با زیر بنای 23 هزار متر مربع و با ظرفیت 220 تخت بستری در 5 طبقه و با هزینه ای بیش از 220 میلیارد تومان به منظور گسترش خدمات رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به بهره برداری رسید.

این پروژه قرار است درمرحله نخست و در طبقه همکف (اورژانس و در قالب 100 تخت ) برای خدمت رسانی احتمالی به بیماران مبتلا به کرونا مورد استفاده قرار گیرد و پس از پایان همه گیری کرونا، در حوزه تخصصی خود و خدمات رسانی به بیماران تروما و جراحی عروق فعالیت خواهد داشت.

از ویژگی های این بیمارستان می توان به اجرای تمام فرایند های اجرایی به روش الکترونیکی اشاره کرد که این اقدام در میان مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بی نظیر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: ساخت بیمارستان ولایت از سال ۱۳۸۹  با دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم راه‌اندازی بیمارستانهای امداد و نجات در مبادی ورودی شهر مشهد به منظور خدمات‌ رسانی بهتر به زائران و مجاوران آغاز شد.

دکتر محمد علی کیانی افزود: عملیات احداث این بیمارستان با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سال ۱۳۹۲ متوقف شد که در سال ۱۳۹۸ با تلاش‌ها و پیگیری‌های مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عملیات اجرایی آن از سر گرفته شد و اکنون شاهد افتتاح آن هستیم.

وی بیان کرد: بیمارستان ولایت طبق استانداردهای روز دنیا با زیربنای ۲۳ هزار مترمربع در پنج طبقه ساخته شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در این بیمارستان تمامی بیماران سوانح و امداد پذیرش خواهند شد و در شرایط شیوع  موج ششم کرونا بطور موقت به درمان بیماران کرونایی اختصاص خواهد یافت.

وی نصب دستگاه‌های هواساز و برخی تجهیزات اتاق عمل و همچنین تأمین و جانمایی تخت‌ها و تامین دستگاههای اکسیژن ساز و تانک‌های اکسیژن را از اقدامات انجام شده در این بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونایی عنوان کرد.

دکتر کیانی گفت:این مرکز درمانی که دارای واحدهای پاراکلینیکی و بخشهای اورژانس، ۶ بخش بستری، ۸ اتاق عمل  و ۴ بخش آی‌.سی‌.یو می باشد،  ضمن انجام ماموریت اقدامات درمانی به سوانح و تروما و همچنین اعمال جراحی عروق، کمک شایانی به کاهش بار ترافیک کاری در حوزه درمان استان و مشهد خواهد کرد.

هم اکنون ۶۲ بیمارستان در استان خراسان رضوی دایر است.

87.jpg - 40.07 kB

79.jpg - 51.07 kB

82.jpg - 51.91 kB81.jpg - 41.13 kB