در شرایط غیر پیک محدودیتی برای حضور گردشگران سلامت در شهر مشهد وجود ندارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شرایط غیر پیک محدودیتی برای حضور گردشگران و زائران سلامت در شهر مشهد وجود ندارد.

داوود خوش شکن، در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه بیمارستانهای  طالقانی، اکبر، قائم( عج) و امام رضا (ع) از جمله بیمارستانهای دولتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی هستند که مجوز پذیرش بیماران خارجی را دارند، خاطر نشان کرد: در شراط غیر پیک محدودیتی به لحاظ پذیرش بیماران خارجی وجود ندارد اما در دوران پیک ضمن لزوم منفی بودن تست پی سی ار بیمار و همراه ، مراقبت از بیمار برای جلوگیری از شیوع بیماری توسط بیماران خارجی انجام می شود.

وی با تاکید براینکه مقام عالی وزارت و رئیس دانشگاه از گسترش فعالیت گردشگری سلامت حمایت کردند، گفت: در همین راستا جلسات متعدد با شورای راهبردی استانی  برگزار شد تا شرایط شرکت های گردشگری سلامت ، لیدرها و مترجمین مورد بررسی و ساماندهی شود. علاوه بر این دبیرخانه قرارگاه گردشگری سلامت در استانداری برای رفع مشکلات و موانع ایجاد شد .

خوش شکن با بیان اینکه  در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز مشکلات نظام پرداخت تیم خدمت رسان به بیمار گردشگر سلامت مورد بررسی قرار گرفته و در تلاشیم تا  مشکلات نظام پرداخت نیز مرتفع شود خاطر نشان کرد: به پیشنهاد رییس دانشگاه  طراحی مدل از مبداء تا مبداء برای گردشگران و زائران خارجی در حال تدوین است.  

وی با اشاره به اینکه همچنین تعرفه های خدمات به روز رسانی شده است زیرا دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور پزشکان برجسته و متخصص با کمترین تعرفه نسبت به کشورهای رقیب به بیماران خدمات ارایه می دهد گفت:  سامانه جامع الکترونیکی طراحی شده است که در آن برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، میراث فرهنگی و گردشگری مشهد، نمایندگی وزارت خارجه و ارگانهای نظارتی و سازمان نظام پزشکی داشبوردهای مدیریتی ثبت شده است که نام بیماران و تمامی مشخصات آنان در سامانه ثبت می شود و هر ارگان موظف است با تخلف های حوزه خود برخورد کند تا گردشگری سلامت در مشهد  رونق بگیرد.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال 98 نسبت به سال 97 گردشگر سلامت رشد 35 درصدی داشته است، عنوان کرد: اما در سال 99 به دلیل پاندمی کرونا این امار تا 50 درصد کاهش یافت و سال 1400 در شش ماه اول سال به اندازه کل سال گذشته امار بیماران گردشگر سلامت افزایش یافته است و امیدواریم با واکسیناسیون گسترده بیماری کووید ۱۹ امار گردشگری به وضعیت  ایده ال خود برسد .

وی بیان کرد : با وجود شرایط خاص شهر مشهد مقدس و وجود مضجع منور رضوی برای صدور انقلاب و فرهنگ ناب اسلامی در کنار ارائه خدمات سلامتی مبتنی بر رفتارهای درست  و اصیل ایرانی اسلامی به آحاد زائران و گردشگران سلامت فرصتی ارزشمند فراهم است تاصنعت گردشگری سلامت به عنوان ابزاری قدرتمند برای دستیابی به اهداف محسوب گردد.