رسیدگی و رفع مشکلات دستیاران تخصصی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه درمان پیگیری می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به دنبال رفع مشکلات دستیاران تخصصی این دانشگاه در حوزه درمان هستیم تا تداوم تعاملات و افزایش همکاری‌ها با این گروه تلاشگر را داشته باشیم.

دکتر شاپور بدیعی در حاشیه نشست بررسی و رفع مشکلات دانشجویان و دستیاران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: دستیاران یکی از بزرگترین سرمایه‌های کشور به شمار می روند و همین افراد پزشکان، متخصصان و جراحان آینده جامعه خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه معتقدیم که کارکردن روی موضوع دستیاران هزینه نیست، بلکه یک سرمایه‌گذاری هدفمند برای آینده بوده است، تصریح کرد: بنا به درخواست رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزاری جلسه‌ای مشترک با حضور معاونان آموزش و درمان و دستیاران این دانشگاه در دستور کار قرار گرفت تا ضمن شناسایی نیازها و مشکلات رزیدنت‌ها، در مسیر تأمین نیازها و رفع مشکلات آنان گام‌های مؤثری برداشته شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: عمده مشکلات دستیاران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه درمان بوده که در تلاش هستیم که این مشکلات را برطرف کرده تا تداوم تعاملات و افزایش همکاری‌ها را با این گروه زحمتکش داشته باشیم.

دکتر بدیعی با بیان اینکه تجدیدنظر در بحث طرح یک ماهه دستیاران و نحوه اجرای آن صورت می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: همچنین در خصوص رفع پرداختی‌ها هم در جلسه‌ای که با حضور مسئولان مربوطه خواهیم داشت این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا مشکلات این حوزه هم با همت مسئولان ذی‌ربط برطرف گردد.

وی تأکید کرد:دستیاران سهم بزرگی در حوزه درمان دارند و در نظر داریم تا ضمن کسب اطلاعات دقیق از طریق دانشکده مربوطه، فرصت استفاده بیش از پیش از این ظرفیت را به بهترین شکل ممکن داشته باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: از همکاری تک‌تک دانشجویان و دستیاران در ایام بحران کرونا در حوزه درمان تقدیر و تشکر می‌کنم، کسانی همانند پزشکان، پرستاران و دیگر نیروهای کادر درمان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا حضوری قهرمانانه داشتند و با این حضور پیروزمندانه خود کمک بسیار بزرگی به حوزه درمان در طول 21 ماهه کرونایی کردند.

دکتر بدیعی با تأکید بر اینکه حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد این آمادگی را دارد تا هر نوع کمکی را به دانشجویان و دستیاران  این دانشگاه داشته باشد، گفت: این حمایت‌ها به پاس قدرشناسی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر دانشجویان و دستیاران در طول ایام مقابله با بحران کرونا و همچنین تسریع در امر آموزش و یادگیری بهتر و بی‌دغدغه و همراه با آرامش صورت می‌پذیرد.

وی افزود: طرح‌های حمایت از دانشجویان و دستیاران با توجه به مشکلات اقتصادی این گروه به‌ویژه در ایام بحران کرونا در حال اجراست و امیدواریم که با اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته شاهد رفع مشکلات آینده‌سازان حوزه سلامت باشیم.

337.jpg - 69.86 kB