۱۰ مرکز درمانی خصوصی و خیریه‌ای مشهد در دوره بحران کرونا همکاری کردند

چاپ

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بازگشت مراکز درمانی دولتی به حالت عادی خبر داد و گفت: از همکاری ۱۰ مرکز درمانی خصوصی و خیریه‌ای که در دوره بحران کرونا به عنوان معین‌های مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان و آزمایشگاه با دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری داشتند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

دکتر شاپور بدیعی در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، اظهار کرد: از اواخر بهمن ماه سال گذشته که ویروس کرونا وارد کشورمان شد ۳ بیمارستان امام رضا(ع)، قائم(عج) و شریعتی مشهد به‌طور ویژه به امر درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ پرداختند و در جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران غیرکرونایی از ظرفیت بخش‌های خصوصی و خیریه‌ای به عنوان مراکز درمانی معین استفاده شد.

وی افزود: در این مدت ۱۰ مرکز درمانی رضوی، مهر، امام ‌زمان(عج)، جوادالائمه(ع)، بنت‌الهدی(س)، موسی‌بن‌جعفر(ع)، سینا، پاستور، آریا و امام حسین(ع) به عنوان معین‌های مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان و آزمایشگاه با دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری داشتند و خدمات این بیمارستان‌ها به بیماران با تعرفه دولتی ارائه شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن قدردانی از کلیه مجموعه‌های غیردولتی به‌ویژه آستان قدس رضوی به جهت یاری‌رسانی به اعضای ستاد مبارزه با کرونا در خراسان رضوی، گفت: بیمارستان رضوی که به عنوان معین مغز و اعصاب به بیماران کد ۷۲۴ خدمت‌رسانی می‌کرد بیشترین همکاری را در دوران درگیری نظام سلامت و خادمان حوزه بهداشت و درمان با بیماری کووید ۱۹ داشته است.

دکتر بدیعی خاطرنشان کرد: در طول مدتی که از همکاری همه‌جانبه مراکز درمانی معین با دانشگاه علوم پزشکی مشهد بهره‌مند بودیم بیشترین گروه بیمارانی از این خدمات بهره‌مند شدند دو گروه بیماران قلب و عروق با کد ۲۴۷ و مغز و اعصاب با کد ۷۲۴ بودند.

وی بیان کرد: خوشبختانه با توجه به روند کاهشی بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا ،فرآیند پذیرش و درمان بیماران غیرکرونایی در این مراکز درمانی به حالت عادی برگشته و همچون دوران قبل از بحران کرونا در حال خدمت‌رسانی به عموم بیماران هستند.