همزمان با هفته سلامت از پرستاران مدافع سلامت تقدیر می‌شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی مراسمی از تمامی پرستاران مدافع سلامت که بخشی از آنان در حین خدمت به بیماران کرونایی مبتلا به کووید ۱۹ شدند تقدیر به‌عمل می‌آید.

امیر رضا صالح‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، اظهار کرد: پرستاران جامعه به عنوان عضوی از تیم تخصصی بهداشت و درمان جامعه دوشادوش دیگر گروه‌های تخصصی حوزه سلامت در شرایط عادی و بحرانی به‌صورت مستمر و شبانه‌روزی در راستای حفظ سلامت آحاد مختلف جامعه در تلاش هستند و نقش این گروه زحمتکش در این روزهای سخت کرونایی بیش از پیش ملموس بوده وهست.

وی با بیان اینکه نقش کلیدی پرستاران در ایام خاص و بحرانی به شکلی ویژه‌تر قابل مشاهده است، افزود: در این روزهای کرونایی مردم بیش از پیش به نقش کادر پزشکی، پرستاری و بهداشتی در حفظ سلامت خودشان واقف شده‌اند و بیش از پیش قدردان زحمات مدافعان سلامت هستند، کسانی که سلامت خود را به خطر انداخته‌اند تا سلامت جامعه به خطر نیفتد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر اینکه در راستای قدرشناسی از تلاش‌ها و زحمات مدافعان سلامت شعار امسال هفته سلامت با عنوانی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای ارج نهادن به کادردرمانی کرونایی‌ها شعار "حمایت همگانی از مدافعان سلامت" را برای هفته سلامت تعیین کرده است و جا دارد که در  این هفته بیش از پیش قدردان تلاش‌های کلیه مدافعان سلامت به‌ویژه قشر زحمتکش پرستار باشیم.

صالح‌مقدم با بیان اینکه روز دوم هفته سلامت به نام "پزشکان، پرستاران و خانواده نظام سلامت در مقابله با کرونا" نامگذاری شده است، تصریح کرد: از بیمارستان‌ها ی درگیر بحث کرونا خواسته شده که طی مراسمی مجزا از تمامی پرستاران مدافع سلامت که بخشی از آنان در حین خدمت به بیماران کرونایی مبتلا به کووید ۱۹ شدند تقدیر به‌عمل آید.

وی اضافه کرد: طی برنامه‌هایی که امروز و فردا در ۳ بیمارستان قائم(عج)، امام رضا(ع) و شریعتی برگزار خواهد شد از پرستاران مدافع سلامت تجلیل به‌عمل می‌آید.

یکم الی هفتم اردیبهشت هفته سلامت نامگذاری شده است و   بهورزان و خانواده بهداشت کشور در مقابله با کرونا،پزشکان، پرستاران و خانواده نظام سلامت در مقابله با کرونا ،آموزش، پژوهش، فناوری و تولید ملی در مقابله با کرونا،هماهنگی و همکاری بین بخشی در مقابله با کرونا،روحانیون، نهادهای دینی و همدلی مومنانه در مقابله با کرونا،مردم، همیاران سلامت و مشارکت اجتماعی در مقابله با کرونا و "رسانه" یک "پایگاه سلامت" در مقابله با کرونا از جمله عناوین هفته سلامت امسال محسوب می شود.