۴ بخش بیمارستان قائم(عج) به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اختصاص دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در حال حاضر ۴ بخش این مرکز شامل دو بخش بستری و دو بخش مراقبت های ویژه به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اختصاص دارد.

دکتر فاطمه تارا در گفتگو با وب دا با به مناسبت هفته سلامت بیان اینکه از ابتدای اسفند ماه و همزمان با شیوع ویروس کووید-۱۹، نشست های هماهنگ و برنامه ریزی برای مدیریت و مقابله با این بیماری با حضور مسئولان ارشد دانشگاه به طور مستمر برگزار شد اظهار کرد: در مرحله نخست بیمارستان قائم(عج) به عنوان مرکز پشتیبان بیمارستان امام رضا(ع) در بستری بیماران غیر کرونایی تعیین شد اما با توجه به افزایش تعداد بیماران در بیمارستان های شریعتی و امام رضا(ع)، این مرکز نیز به بستری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا دو بخش مراقبت های ویژه با ظرفیت ۴۰ تخت به طور کامل تخلیه و بیماران آن به سایر بخش ها و یا بیمارستان معین مغز و اعصاب این مرکز(بیمارستان رضوی) انتقال یافت خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۸۰ تا ۹۰ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کووید-۱۹ در این مرکز بستری و خدمات درمانی را دریافت می کنند.

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم(عج) با بیان اینکه در ابتدای امر با توجه به جمعیت حاشیه نشین مشهد مقدس پیش بینی می شد که تعداد بیشتری از مردم به این بیماری مبتلا شوند تصریح کرد: با مدیریت و برنامه ریزی صحیحی که توسط رییس و معاونین دانشگاه صورت گرفت این بیماری به شکل مناسبی سازمان دهی شد.

دکتر تارا نقش خیران سلامت و همکاری مردم را در تامین ملزومات و تجهیزات پزشکی بسیار موثر عنوان کرد و گفت: در این مدت خیران سلامت اقدامات ارزشمندی را در راستای کمک به سیستم بهداشت و درمان و مدافعان سلامت داشته اند که جا دارد از آنان تشکر نمایم.

وی با بیان اینکه هنوز با افزایش تعداد بیماران بستری مبتلا یا مشکوک به کووید-۱۹ در این مرکز روبرو هستیم از مردم خواست همچنان به همکاری خود با مدافعان سلامت ادامه دهند و برای حفظ سلامتی خود در خانه بمانند و توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.