مقام معظم رهبری: ما می‌خواهیم اگر کسی در خانواده‌ای مریض شد، آن خانواده جز رنج مریض‌داری رنج دیگری نداشته باشد.

برگزاری مراسم گرامیداشت روز پزشک و داروساز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

با حضور جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهی، مراسم گرامیداشت روز پزشک و داروساز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این مراسم با حضور دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر بیرجندی رییس سازمان نظام پزشکی مشهد، مهندس حیدری رییس شورای شهر مشهد، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاونین، روسای دانشکده ها و بیمارستان ها و جمعی از مدیران دانشگاهی در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

رییس شورای شهر مشهد در این مراسم ضمن تبریک روز پزشک و داروساز اظهار داشت: تعامل و همسویی با تمامی شرکای اقتصادی و اجتماعی به ویژه حوزه بهداشت و درمان از برنامه های شورای پنجم شهر مشهد به شمار می رود.

مهندس حیدری با اشاره به اینکه توسعه بهداشت و درمان یکی از شاخص های توسعه به شمار می رود خاطر نشان کرد: تعامل و همسویی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان نظام پزشکی می تواند گام موثری در توسعه خدمات به شهروندان  و زائران بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) باشد.

وی ایجاد توزان و رفع نابرابری در توسعه خدمات پزشکی را از مواردی برشمرد که شورای شهر مشهد آمادگی تعامل با دانشگاه و سازمان نظام پزشکی را دارد و اظهار داشت: به طور حتم ایجاد توازن در توسعه خدمات موجب افزایش دسترسی عموم شهروندان به این دسته از خدمات و  افزایش رفاه در جامعه می شود.

رییس شورای شهر مشهد توجه به موضوع گردشگری سلامت را از دیگر مواردی برشمرد که شورای شهر مشهد آمادگی همکاری و همسویی را دارد و اظهار داشت: به طور حتم توجه به امر گردشگری سلامت به عنوان محرک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ایجاد اشتغال به شمار می رود.

مهندس حیدری با اشاره به حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح شورای پنجم شهر مشهد تاکید کرد: حضور دکتر هاشمی نشان دهنده همسویی و تعاملی است که میان این دو نهاد ایجاد شده است.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره چهره های ماندگار و برجسته حوزه بهداشت و درمان در استان خراسان اظهار داشت: تلاش ها و خدماتی که پزشکان و داروسازان در مناطق مختلف استان در راستای توسعه بهداشت و درمان داشته اند هیچگاه فراموش نخواهد شد.

دکتر صراف استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم با تبریک روز پزشک و داروساز، به سابقه سازمان نظام پزشکی مشهد پرداخت و اظهار داشت: این سازمان از سال ۴۷ در مشهد با ۴۶ عضو و ۵ نفر هیات مدیره تشکیل شد و در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار عضو دارد.